Menu

PREMIER LEAGUE NASZA PASJA PL .

sport

special one czyli wieczny bałwan

angel22233

gancho

 

 

Jose Murihno wieczny narzekający trener zapewne zakochany w sobie nie uznać porażki .Czas przyjrzeć się jego osobie i odpowiedzieć na najważniejsze pytanie jakim trenerem jest Jose Murihno .\

 

 

 

 

 

 

 

POCZĄTKI W TRENERSKIE 

 

 Pierwszym klubem w którym był zarazem tylko asystentem trenera był w Portugalskim klubie Amadorze  gdzie tam pracował 1990-1991 roku . Następnie najbliższe 2 sezony pracował jako asystent w Overerance w latach 1991-1993 . W latach 1993-1994 pracował w Sportingu Lizbona ale już w następnym trenerem był asystentem w fc Porto gdzie pracował przez okres 1994-1996. 

 

PRACA Z SIR  Bobem Robsonem

 W 1996 roku Jose Murihno został Asystentem Robsona w Barcelonie gdzie pełnił funkcjie tłumacza trenera w Klubie . 

 

 news321c

 

 

 

W 1997 roku nowym Trenerem Barcelony został Luis VAN Ham (to znaczy Van gal ) i panowie po raz pierwszy się  spotkali w zwodowej piłce ,ich współpraca trwałą przez 3 sezony od 1997-2000 roku kiedy tom zwolnili Van Gala z klubu . Obaj panowie zawsze sie szanowali ,The special one zawsze wychwalał Van  Gala że jest świetny trenerem .

 

223F9580000005783370437imagem24_1450795374164

 

Ja sie nigdy nie spodziewałem  że Luis Van Gal powie że Special One jest od niego lepszy ,ale spelaial one jest lepszy od niego w ilości trofeuw zdobył ich 20 a Holender tylko 19.

 

 

 

PIERWSZA SAMODZIELNA PRACA W KLUBIE "

PO  odejściu z Barcelony Portugalczyk znalazł klub w którym po raz pierwszy prowadził samodzielnie klub a tym klubem była Benfica Lizbona . Lecz już po kilku miesiącach został wyrzucony z klubu z powodu kłótni z Prezesem Klubu. 

 

Po tym doświadczeniem z Benifika  dość szybko znalazł nową pracę a drzwi dla niego zostały otwarte w  Uniao Leira .W kwietniu 2001 roku dostał prowadzenia klubu na 7 kolejek przed końcem sezonu byli na 7 miejscu ale gdy sezon się skończył to Uniao Leira zakończyli sezon 4 miejscu  był to pierwszy sukces Portugalczyka w roli pierwszego trenera , W ostnich meczach w sezonu special one zrobił serie 5 zwycięstw 1 porażka i 1 remis a zespól zakończył sezon na 5 miejscu w tabeli .

A gdy Murihno opuszczał zespół w środku sezonu to Uniao zajmowało wysokie czwarte miejsce ale gdy Portugalczyka zabrakło zajęli dopiero 7 miejsce ,który za chwile miłą objąć FC Porto.,ale awansowali do pucharu  Intertoto w czym była wielka zasługa Jose.

 

 

tabv2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 FC PORTO 2002-2004

 1659258_w2

 

 Zanim porto sięgnęło w sezonie 2002/2003 po potrójną koronę czyli mistrzostwo Portugalii ,Puchar Portugalia i Puchar UEFA special one musiał dokonać kilku transferów.

 

Z Deportivo za  3 miliony przyszedł Bramkarz Nuno Espirito Santo natępnie sciagneli z Jorge Costa srodkowego obrońce z Charton ,natępnie kolejny środkowy obrońca Pedro Emanueal .Do tego Nuno Valente oraz  Cesar  Peixoto  a także Maniche który przyszedł z Benifiki za darmo .

 

 Porto kolejny kolejny raz zrobili świetne interesy wydali na transfery 9 milionów Euro a zarobili  na transferach 18 milonów euro .

 

                                        

  

porto

 

 

W sezonie 2002/2003 Porto zgromadziło 86 punktów strzelili 73 bramki i 26 bramek stracili a najlepszym strzelcem był Postinga który zdobył 13 bramek w sezonie . W 34 meczach porto wygrało 27 razy 5 zremisowało i 2 razy przegrali podopieczni Special One .

 

 

 

tabela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PUCHAR UEFA

 

 2081975_w2

 

 21 maja 2003 roku druzyżana Jose Murihno odniosła wielki sukces na arenie międzynarodowej bo wtedy zdobyli oni Puchar UEFA pokonując po dogrywce 3:2 Celtic Glasgow , Trzeba przypomnieć że Porto rozpoczynało kolejna edycje Pucharu Pocieszenia od pierwszej rundy gdzie trafiła na Polski zespól  czyli Polonia Warszawa. W pierwszym meczu ta rywalizacja sie roztrzygneła bo u siebie Porto rozgromiło polski zespoł 6:0 a w rewanżu porto wygrałą z Warszawską Polonia tylko 2:0 .

 

 

 

 

 uefa

 

 

 W kolejnej rundzie Porto natrafiło na Austrię Wiedeń pierwszy mecz odbył się na stadionie w Wiedniu i przez długi czas porto bardzo się męczyło żeby pokonać bramkarza Austrii Thomasa Mandla który skapitulował dopiero w w 70 minucie kiedy to go pokonał  Derlei, nastepnie w meczu rewanżowym porto musiało utrzymać wynik kture wywiozło z 1 meczu a najlepszym sposobem jest po prostu strzelenie kolejnych bramek i tak właśnie tak to uczynili i strzelili gola w 29 minucie a uczynił to Postinga a w 86 minucie dobił ich Derlei i porto awansowało do kolejnej rundy .

W 3 rundzie trafili na francuski zespól na Lens ,28 listopada 2002 roku pokonali francuski zespól w Portugalii 3:0 i mecz rewanżowy wydawało się że będzie tylko formalnością .Ale Kiedy w 28 minucie Lens za sprawą Songa objął prowadzenie i można było sobie zadać pytanie czy zobaczymy kolejny futbolowy cud ale mimo wysiłków francuzów do 90 minuty nic się nie zmieniło i to Portugalski zespól awansował na lutowe mecze gdzie się zmierzyli z Denizlisporem . Już w pierwszym meczu załatwili sprawę awansu gdzie pokonali Turecki 6:1 a najdziwniejsze było to w tym meczu że do przerwy był remis bez bramkowy .

 

 

 

 

 bramki

 

 W  meczu rewanżowym zwodnicy Murihno nie roztrwonili przewagi zremisowali 2:2 z Turkami a prowadzili do przerwy 0:1 ale po przerwie Turcy potrzebowali tylko osiem minut żeby wyjść w tym meczu na prowadzenie 2:1 ale Clenton w 84 minucie wyrównał na 2:2 i porto przeszło do dalszej części rozgrywek.

 W meczu ćwierćfinałowy Trafili na rywali z Grecji czyli Panathinaikos Ateny i od razu zobaczyliśmy niepodziane gdyż po bramce w 73 minucie Koniczynki ograły w porto Portugalczyków .0:1 a zrobił to Olisadebe,. W meczu rewanżowym poprto zdobyło stolice Grecji po dogrywce gdyż pokonali 0:2 Panathinaikos Ateny,bohaterem tamtego spotkania został Derley który strzeli wtedy dwie bramki lewą noga które dały awans do półfinału zespołowi Murihno. 

 

1/2 finału to były 2 pojedynki z Lazio Rzym chociaż po pierwszym meczu Porto gładko ograło rywala z Rzymu .Chociaż ten mecz Lepiej rozpoczęli zawodnicy z  Rzymu którzy już na samym początku napoczęli swojego rywala am zrobił to Claudio Lopez przy asyście  Favaliego  po tak słabym początku gospodarze musieli od razu ruszyć do ataków na bramkę Lazio, już w 10 minucie porto odrobiło straty do rywali za sprawą Manche. Następne bramki strzelali juz tylko zwodnicy Special One i ostatecznie wygrali pierwszy mecz 4:1 a meczu rewanżowym zremisowali 0:0 i tym samym awansowali do wielkiego Finału.

 

 WIELKI FINAŁ 

 

 

 

21 Maja 2003 roku na przeciw siebie stanęły dwa zespoły czyli Celtic Glasgow i FC Porto i zagrali wielki finał nie istniejącego pucharu UEFA który został rozegrany na Stadionie w Sevilli. Po fantastycznym meczu Portugalczycy wygrali po  dogrywce ze Szkotami 3:2 , kibice zgromadzeni na stadionie czekali aż do pierwszej minuty doliczanego czasu gry pierwszej połowie kiedy gola strzelił Derley i ;po pierwszej połowie Porto prowadziło w meczu 1:0,pierwsze minut drugiej połowy połowy by po pierwsze kosmiczne, już w 47 minucie bramkę wyrównującą strzelił gwiazdor Henryk Larson strzelił bramkę głową po dośrodkowaniu piłki przez Agathe .A po między 54-57 minutą oba zespoły strzelili po golu najpierw bramkę dla porto strzelił Alenichew po asyście Deco ale już trzy minuty później wynik brzmiał 2:2 bo brameczkę dla szkotów stzrelił ponownie Larson który stzrelił kolejny raz gola główka po wykonaniu rzutu rożnego przez Thompsona.Taki wynik utrzymał się do końca spotkania . Więc sędzia zarzaził dogrywkę 2x15 minut ,pierwsza czesc dogrywki nie przyniosła i dopiero w drugiej częsci dogrywki bramkę na wagę Pucharu Uefa  zdobył go Derley  i porto cieszyło sie ze zdobycia tytułu .

 

Podczas meczu zdarzył sie jeden incydent podczas trwania spokania na boisko wyskoczył goły mężczyzna który chciał byc słąwny z tamtego meczu bardziej niż Gwiazdy tamtego spotkania ,troche to potrwałąo za nim go służby bezpieczeństwa na stadionie go schwytali i zabrali ze stadionu .

 

golas1

 

 Przez to żę wym meczu Finłowym po dwie bramki stzelił Larason i  Derley to Maciek Żurawski nie został królem stzrlcó sezonu 2002/2003.

 Do tych sukcesow Porto dodało także jeszcze zdobycie Pucharu Portugalii gdzie finale pokonali 1:0 Ud Leira to był wyśmienity sezon wykonaniu podopiecznych Murihno .

 

 

2003/2004

Zanim Porto rozpoczęło nowy sezon w Portugalii czekał ich mecz o Superpuchar Europy a ich przeciwnikiem był wilki Milan który wygrał w zeszłym sezonie Ligie Mistrzów .

 milan                            

 

 

portpo

 

 

 

 

 

 

 

 

Podopieczni Special one przegrali 1:0 z Milanem  mecz rozstrzygał sie dość szybko gdyż już bramkę jak później jak się okazało na wagę wzniesienia Pucharu . Włosi tam tem mecz powinni wyrać przynajmniej 2:0 lub 3:0 ale w oby przypadkach albo sprzyjała im szczęście ale po końcowym gwizdku to włosi byli bardzo szczęśliwy na boisku i Dobrego Jose podniósł pierwszą porażkę   finałach pucharu europejskiego . 

 Przed startem sezonu do porto przyszło kilku znaczących wzmocnień żeby jak najlepiej wypaść w lidze mistrzów,mistrzowie Portugalii sprowadzili do siebie takich zawodników jak Bruno Vale ,Pedro Riberio Jose Boswinga ,Ricardo Fernandez czy Benni Mcarty ).

 

Początek sezonu odbył się mecze o Superpuchar Portugalii pomiędzy  Porto a Leira  czyli pojedynek z ostatniego meczu o puchar portugali z tamtego sezonu . Tak samo jak wtedy wygrali faworyci tamtego spotkania czyli ekipa Jose Murihno lecz tym razem  wygrali skromniej bo tylko 1:0,bramkę dla Portugalczyków strzelił Costinha w 53 minucie po podaniu Nuno Walente z rzutu rożnego. I ekipa Jose zdobyła pierwsze trofea w nowym sezonie wszyscy mieli nadzieje że nie będą ostatnie. 

 

 

 

 postep

 

 

Porto rozpoczęło sezon w inny sposób niż poprzednim sezonie gdyż w pierwszej kolejce pokonali u siebie 2:0 brage po bramkach McKarty i derleya .następnie zremisowali z Amadore niepodziewanie 1:1 znając Jose zapewne obwiniał sedziego że nie plodyktował np trzech karnych.

Pierwszy test przyszedł w 3 kolejce gdyż rywalami Porto był Sporting Lizbona  gospodarze tego meczu rozgromili rywala z Lizbony 4:1 mimo że w pierwszym składzie zabrakło Benego MCatiego a w pierwszym składzie zstąpił go Litwiński Napastnik czyli Jankauskas który zagrał 77 minut .Mecz był całkowicie jednostronny gdyż  porto był po za zasięgiem rywali ,mogło to dziwić ludzi patrzeć na wydatki transferowe porto i Sporting .To pokazuje jacy w porto byli fachowcy od transferów gdzie kupowali za mniejsze pieniądze bardzo fajnych piłkarzy i robili z nich gwiazdy .

 

 przychody

 

 Zespól special one doznali porażki dopiero 3 .04 .2004 roku przegrywając z  Gil Vincente 2:0  a druga porażkę zanotowali 30.04.2003 roku przegrywając z Rio Ave Fc 1:0. ale te porażki nie miały znaczenia na układ tabeli i porto z dużą przewagą zdobyło 2 majstra w portugali za panaowania Jose Murihno .

 

 

 

tabela_2004

 

 

 

 

 

bilans

 

 

CHAMPIONS LEAGUE 2003-2004

16906603817298971

 

 Zawodnicy porto rozpoczeli zmagania w Champion League od meczu z  Partizanem Belgrad  GDZIE tam niespodziewanie zremisowali 1:1 choc prowadzili od 22 minuty 0:1 po bramce Castinha.brameczkę dla gospodarzy co później okazało sie dała remiss w tym pojedynku dał Debilisacic którzy strzelił bramkę po wykonaniu rzutu wolnego przez Durolovicia.

 

 pomiedzy

 

 W kolejnym meczu czekał nas hit w tej grupie porto podejmował real Madryt, Portugalczycy przegrali ten mecz 1:3 mimo że jako pierwsi strzelili gola na 1:0.Porto mam fatalną statystykę w meczach z realem Madryt wygrali jeden mecz było to 20 października 1999 roku ,mogą czuć wielki stres przed każdym spotkaniem z realem.Na pierwsze zwycięstwo porto w lidze mistrzów musieli czekać ąż do 3 kolejki kiedy to pokonali we Francji tamtejszą Marsellee 2:3 po pasjonującym meczu chociaż to Francuzi objęli prowadzenie w tamtym meczu za sprawą Drogby ale potem 3 kolejne bramki padły dla porto.Rozmiar porazki zmiejszył dopiero Steve Marlet w 84 minucie .W następnych dwóch meczach meczach ekipa Jose wygrała 2 najbliższe mecze najpierw pokonała Marsylańczyków 1:0 po bramce McCarty i ten sam piłkarz dał zwycięstwo w meczu z Partizanem Belgard w którym stzrelił dwie bramki .W ostatniej kolejce real madryt zremisowałz porto 1:1 i oba zespoły awansowały do fazy pucharowej real z 1 miejsca i porto z 2 miejsca .

 

 

 

TABELA_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PORTO WYRZUCA UNITED Z LIGI MISTRZÓW 

 

 

bennimccarthyportomanchesterunitedchampionsleague2004_9a3swz6vsctu18yo3k8zkmkyc

 

 

Cóz to był za dwumecz awans rozstrzygał się w ostatnich minutach meczu kiedy mysliano że United że awansują do kolejnej rundy,szkoda tylko ze w awansie pomógł sędzia który nie uznał prawidłowego strzelonego gola Scholsa. To była jednak niepodzianka że united odpadli wtedy z porto w obu spotkaniach United obejmowali prowadzenie ale w obu nie umieli utrzymać korzystnego wyniku i to na koniec porto z murihno cieszyli sie z awansu do ćwierćfinału ligi mirzów. zapewne do dzisiaj snia sie Howardowi koszmary jak tracili bramki z porto,a największym koszmarem to byłą dobitka zamieniona na bramkę  przez Costinha .Tamtego wieczora  poznałem jakim prowokatorem jest Special One .Wszystkie statystyki przemawiały na korzyść United jednak nie było widac tej róznicy .na boisku.

 

article227707700B69B121000044C36_634x4781

 

 

W kolejnej rundzie Porto spotkało się w tamtych czasach z hegemonem ligi francuskiej czyli Lyonem, faworytem  tamtego meczu Portugalczycy chociaż miałem wielką nadzieję że w tym sezonie zdaży niespodzianka i to lyon znajdzie się w  półfinale . 

 

 

bilans1

 

Nigdy w Historii pojedynków pomiędzy obiema zespołami Lyon nie wygrał meczu to pokazuje powyższa grafika zaprezentowana przez zemnie.ale wracając do dwumeczu z 2003/2004 a do kłądnie do pierwszego meczu kiedy to 23.03.2004 porto zrobiło kolejny krok w kerynuku zdobycia tytułu najlepszej drużyny europy ,u siebie porto pokonali 2:0 Lyon a uczynili tego przyszłą gwiazda Barcelony Deco i Carvall 71 minucie po asyscie Portugalczyka i ostatecznie Lyon przegrał do w porto 2:0 co o wiele lepszą systuacje przed rewanżem mieli gospodarze pierwszego meczu . w meczu rewanżowym już po 6 minutach można było oglosić że to porto znajdzie sie półfinale jeżeli ktoś w to nie wierzył .Na pocieszenie Lyonu może sobie powiedzieć że nie przegrał rewanżu u siebie i zremisował 2:2.

 

W dwu meczu o finał Porto zagrało z Depotivo la Culunia w pierwszzym meczu zremisowlai bezbramkowo 0:0 w tym emczu jak dobrze pamiętam było dużo walki dużo starania porto ,ale też żadnego celnego strzału Hiszpanów w tym meczu wiec remis 0:0 na wyjeżdzie można uznać za sukces.Co były za czasy żeby w półfinale nie było ani Barcelony ani realu czy Bayernu Monachium ?.

 

 

W meczu rewanżu Porto ograło Na wyjeździe Deportivo 0:1 i bardzo wtedy się tym meczem zawiadłom że porto awansowąło do Finału . po bramce w 59 minucie przez Darleya ,Depo grało w tym meczu bo w 70 minucie Nybert dostał drugą zółtą krake za kopnie przeciwnika . I tym samym Porto awansowało do finału gdzie spotka się z As Monaco .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 FINAŁ PORTO -MONACO 

 10269066446_2f61a1ec43_o

 26 MAJA 2003 ROKU w finale ligi mistrzów na przeciwko sobie stanęły zespoły porto i Monaco więcej szans na zwycieśtwo dawano zespołowi murihno ,ale polscy kibice trzymali kciuki za Monaco gdyż gdyby zawodnicy z księstwa wygtali ten Finał to Wisłą karaków była by rozstawiona w eliminacjach do ligi mistrzów . Ich poedynek z 2004 roku był jedynym spokaniem miedzy obiema zespołami .

 

porto2MONACO

 

 

 Gra as Monako posypała się po drugiej straconej bramce po kontrataku brameczke dla porto zdobył Deco  wcześniej jak jeszcze przegrywali to wierzyli że są w stanie odwrócić niekorzystny wynik z finału 2004 roku .Monaco dobił wprowadzony w 2 połowie Alenichew .i tym samym marzenie special one spełniło się został jednym z najlepszych trenerów którzy wygrali lige mirzów był też jego ostatni mecz w roli trenera Porto .

 


NOWA ERA CHELSEA LONDYN 

Przed startem nowego sezonu Chelsea Londyn postanowiła wyminic trenera Ranieniego na Jose Murihno gdyż special one daje dużo prawdopodobieństwo że angielski klub będzie sie rozwijał . A w poprzednim sezonie Chelsea zwiodła i zajęła dopiero 2 miejsce w lidze ze stratą do Arsenalu 11 punktów to dla Abramowicza było nie dopomyslenia że ligi nie wygrali wieć zatrudnił Special one .

 

Pierwszymi decyzjami Murihno było sciągnięcie do Londynu Petra Cecha za 14 milionów do tego dołączyli tacy piłkarze jak Carvalho za 30 milionów Feirrera 20 mionów obaj przeszli z porto.Mararis przeniósł się do Londynu z Benificy za darmo Thiago przeszedł za 12 milonów  Robben za 18 milonów i na koniec transferów ściągnięto dwóch napastników Kezmana za 7,50 milonów i Drogbę za 38 ,50 milonów który stał sie ulubieńcem kibiców Chelsea i Legendą klubu .

 

 Roman Abramowicz w okienku transferowym wpompował w piłkarzy 163 milony a zarobił na nich tylko 3 miliony euro .

 

 

 

 

 

 

NA POCZĄTEK Z UNITED 

 

quizhowwelldoyourememberchelseastitlewinning200405season2

Już w pierwszej kolejce doszło do szlagieru na przeciw sobie stanęły zespoły Chelsea I united to był to też pierwszy pojedynek Fergusona z Murihno na Angileskiej ziemi od kiedy został trenerem Chelsea.

 

 

 

CHELSEA_SKAD

Manchester_UNITED_SKAD1

 

 

W tamtym spotkaniu skromnie ale jednak zwycięsko wyszedł zespól Chelsea Londyn gdyż pokonał on United 1:0 po bramce Gudjonsena w 15 minucie londyńczycy bardzo sie cieszyli ze zwycieżyli w tam meczu united .Chelsea do 5 kolejki była nie do ruszenia ale w 5,6 kolejsce potraciła punkty .po następnych kolejnych zwyciestw wruciło wszystko do normy pokonując Liverpool i Manchester city 1:0. Chelse objeło prowadzenie w lidze dopiero 12 kolejsce ale jak objełą prowadzenie to już go nie odało do końca sezonu .

 

 

postep1

 

 

z ważniejszych meczów musimy zapamiętać że To ekipa z tzw.wielkiej czwórki To arsenał nie dał się ograć przez ekipę Jose Murihno  bo zremisowali 2:2 po bramki padały wyłącznie w pierwszej połowie dwa razy w tych zawodach gospodarze meczu czyli arsenał obejmowali prowadzenie ale za każdym razem nie umieli utrzymać tego wyniku . W meczach rewanżowych wygrali z United 3:1 na wyjeżdzie zremisowali na na wyjeździe z Arsenalem i Manchesterem city 0:0 .i co w ostatecznym rozrachunku dało to im majstra sezonu 2004/2005,i to oznaczało że Murihno już w pierwszym sezonie w Angli zdobył Mistrzostwo . 

 

W moim przekonaniu to był najlepszy mistrz angli historia Premier Leaguea każdy piłkarz który by wszedł wtedy do składu by nie było widać różnicy jaki piłkarz gra w wyjściowej 11. świadczą o tym statystyki( poniesli w całym sezonie ligowym jedną porązkę  zanatowali 8 zwycięstw zantwali u siebie 14 zwyciestw i 15 na wyjezdzie ,strzelili 72 gole a stracili zaledwie 15 goli ).

 

 tabela.png_2042005

 

 Ponadto Jose zdobył jeszcze jeden puchar w tym sezonie może mało znaczący jakim jest w Angli Pucjar angli gdzie pokonali po dogrywce 2:3 Liverpoll a bramkę decydującą o sukcesie Chelsea zdobył Matea Kezman .

 

Kibice bardzo sie cieszyli z tych dwóch trofeów z czyli z Mistzostwa Angli i zdobycia Pucharu Ligi  a nstąpiło toi na wielkiej pardzie w Londynie gdzie cieszyli sie i byli obecni zwaodnicy Chelsea. 

 

 

 CHAMPIONS LEAGUEA 

 

Chelsea Londym rozpoczełą zmagania w Lidze mistrzów od meczu w Paryżu gdzie tamtejszy PSG został rozgromniony przez zawodników Murihno 0:3 po brakach Terego i dwóch bramkach Drogby .

 

W drugiej kolejce Londyńczycy podejmowali dawny zespoł Murihno czyli Fc porto i wygrali ten mecz dośc pewnie ogrywając ich u siebie 3:1. bramki dla zwycięzców strzelili Smertin , Drogba ,i na koniec John tery.

 

20043

 

 porto21

 

 

W kolejnych mechacz Londyńczycy odniesli same zwycięstwa oprucz meczu z Paryżem rozegranym u siebie gdzie zremisowali go 0:0,i ostaetecznie Londyczycy wygrali swoją grupe i awansowali do 1/8 finału.

 

 

l_2005

 

 

 

 

HITOWY MECZ Z BARCELONĄ 

W lutowych meczach Chelsea trafiła na Ekipe barcelony i na pewno moim zdaniem nie była faworytem tego dwumeczu . Jednak ten wynik był mało korzystny dla dumny Katalonii gdyż w rewanżu reważu wystraczy żeby Chelsea wygra 1:0 z Barca i to by dało awans Londyczyków. 

 

Nadszedł dzień rewanżu po pierwszej części wojny pomiędzy Chelsea a Barceloną jest wynik 2;1 dla gości ale londyńczycy przed wielką szansą na awans .Już w 8 minucie po stracie xaviego w 16 Chelsea po kontrze bramkę dla Chelsea strzelił Gudjohnsen i było 1:0 dla gospodarzy ,ale zanim Barcelona sie otrzesnmełą to straciła kolejne 2 bramki i było 3:0 dla gospodży tego meczu .Kiedy wydawało się gospodażom już w tym meczu nic sie nie może zdażyć przyszedł czas Ronaldihno i jego show .

 

158447hp2

 

 

Nim jednak Barcelona powróciła do meczu to trzeba wspomnieć że do 27 minuty zawodnicy z Katalonii nie miała ani jednego celnego strzału na bramkę.Na niestety sędzia był zmuszony podykować na 11 metr gdyż  piłka odbiła się przypadkowa od 1 z obrońców gospodaży w polu karnym , takiej sytuacji goście nie zmarnowali i słwany roni strzelił bramkę na 3:1. W 39 minucie najpiękniejszą brameczkę strzeli znów Ronaldinho którą jest ciężko opiscac co wtedy zrobił Brazylijczyk.Kiedy się wydawało że to barcelona wygra ten cięzki dwumecz to w 75 minucie po rzucie rożnym valdesa pokonał terry i zrobiło się 4:2 dla gospodaży  chociaż sedzia nie odgwizdał faulu na bramkarzu barcelony ,tym samym po końcowym gwizdku Barcelona odpadłą dalszej rywalizacji .

 

 W meczu o półfinał w najlepszych europejskich rozgrywkach w piłce nożnej Chelsea natrafiła na niemieckiego dominatora czyli ekipe z Monachium ,spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie sznase obu zespolów przed pierwszym mecze wynosiła 50-50% ,nikt się nie spodziewał chyba że tak łatwo londyński zespół upora się z Niemcami w pierwszym meczu i wygra z Nimi u siebie 4-2 bramka Balalcka dala jeszcze nadzieje że w rewanżu będą wstanie to odrobić.

 

W rewanżowym meczu tak jak się spodziewałem że Monachium zwyciężył u siebie 3:2 ale zabrakło jednej bramki żeby sędzia musiał zazadzic dogrywkę w tej parze a więc Chelsea awansowała do półfinału ligi mistrzów.

 

 

 CHELSEA ODPADA PRZEZ BŁĄD SĘDZIEGO 

 LiverpoolvChelsea20042007

 

 

W pierwszym meczu pomiędzy obiema zespołami padł bezbramkowy remis mimo że Chelsea grała bardzo dobrze ale w bramce liverpoolu grać swietne zawody tamtego meczu czyli Dudek .

 

W meczu rewanżowym katastrofalny błąd podjęli sędziowie którzy uznali bramkę dla Liverpoolu mimo że piłka nie przekroczyła całym obwodem Lini bramkowej największe pretensje miał oczywiscie Jose Murihno i miłą całkowita rację zostali skrzywdzeni ,mimo wielu okazji nie byli w stanie strzelić bramkę na 1:1 co dałby im awans do finału  W Stambule.

 

 

 

20 lutego 2005 roku Chelsea odpadłą w fa cup odpadając z Newcastlie United 1:0 po bramce w w 4 minucie Patricka Kluverta.

 

 

 

SEZON 2005-2006

 

 

Zanim jeszcze ruszył sezon nowy sezon Chelsea rozegrałą mecz o tarcze dobroczynności pomiędzy własnie zespołęm Murinhno i wiecznie narzekającym Wengerem ,Po ostatnim gwizdku wiwcej radosci miał Portugalczyk gdyż jego zespoł siegnał po pierwsze trofeum w nowym sezonie  ktury ograł Arsenal 2:1. 

 

Londyczycy dokonali także kolejnych korekt w składzie i ściągnęli piłkarzy np:Essienna  za 38 milionów z Lyonu ,Diare za 4,50 milonów i do tego dołaczył jeszcze Shaun Wrigt-Philips z Manchesteru City za 31,50 milonów .

 

BILANS TRANSFEROWY :( WYDALI -91,50 MILONÓW ,ZAROBILI-34 MILONY )

 

POST._20052006

  

Jaka dominacja w sezonie 2005-2006 pokazuje ze od 5 kolejki do 38 kolejki Chelsea Liderowała w tabeli ,pierwsze punkty straciła dopiero w 10 kolejce z Evertonem.  Pokaz siły Chelsea  była mocna pokonali np liverpool na wyjedzie aż 1:4,wygrali z ekipa wengera 1:0.

 

pierwszą porażka w sezonie 2005-2006 doznali dopiero  w niedziele 6 listopada 2005 roku w Manchestrze z czerwonymi diablami 1:0.(zapewne mysliał już powiedaiać jak tu zwalic wina na sedziego ?)8933035357_434701bd82_b610x400

 

 Bilans sezonu Chelsea u siebie było imponujący zero porażek 18 zwycięstw  robi wielkie wrażenie gorzej to już wygląda jeżeli chodzi o mecze wyjazdowe gdyż mieli tylko zwycięstw , 3 remisy i aż 5 porażek na wyjeździe .

 20052006

 

 

 

Dodatkowo przegrali już 3 rundzie pucharze ligi po rzutach karnych z niżej notowanym zespołem z charton 5:6 w karnych i dośc szybko pożegnali się z marzeniami że obronią tytuł który zdobyli rok temu .

 

FA CUP 

 

FA_CUPO_2005

 

 

 

W 3 rundzie Pucharze Angli czyli FA CUP trafili na mało wymaganego rywala tak się mogło wydawać gdyż to był zespól z niższej ligi i na papieże fworyt tego meczu mógł byc tylko jeden. Kiedy w 12 minucie Carton Cole strzelił bramkę dla Chelsea wydawało się ze mają mecz pod kontrola i tylko kwestia czasu jest kiedy strzelą kolejne bramki temu rywalowi,ale tak sie nie działo i na dodatek w 75 minucie stadion stamford Bridge zamilkł bo brake strzelili goście a uczynił to Gary Terylor. Długo jednak z tego remisu goście nie mogli się cieszyć gdyz w 82 minucie Gudjonsen wpakował do bramki strzeżona przez Seniora i ostatecznie Chelsea przeszła po ciężkim meczu do następnej rundy.

 

W następnej rundzie spotkali się z Evertonem i musli zagrać dwu mecz bo w pierwszym meczu padł wynik 1:1 a w pucharze angli na tym etapie nie są przewidziane dogrywki i karne. W meczu rozegranym u siebie Chelsea rozjechało zespól Evertonu 4:1.

 

Następnie spotkali z zespołem z 4 ligi angielskiej i pewnie ich pokonali 3:1 i awansowali do ćwierćfinału gdzie na trafili na zespoił Newcastle United.i ograli 1;0 a bohaterem tamtego spotkania został kapitan zespołu John Terry króry pokonał bramkarza srog po rzucie rożnym .

 

W połfinałowem meczu Chelsea spotkałą się z Liverpoolem I to ekipa Jose Murihno musiała sie pogodzić z porażką 1:2 I tym samym ,skonczyły im sie możliwosci zdobycia trofeuw w tym sezonie .

 

456635chelseasmanagermourinhoshakeshandswithliverpoolscaptaingerrard

 

 

 

hISTORIA OSTATNICH MECZÓW lIVERPOOLU -CHELSEA.

 

OSTATNIE_MECZE

 

LIGA MISTRZÓW 2005-2006

 Zmagania w lidze mistrzów rozpoczęli zawodnicy Murihno od meczu z  13 września 2005 r Anderlecht Bruksela zawodnicy z północnego Londynu pokonali 1:0 po bramce Franka Lamparta, Następnie w Hicie tej grupy bezbramkowo zremisowali z Liverpoolem 0:0 zresztą w meczu rewanżowym padł dokładnie taki sam wynik czyli 0:0.Następnie rozbili u siebie Betis 4:0 a w rewanżu w Hiszpania przegrali 0:1 na wyjeździe ta przegrana zdecydowaną że zajęli w grupie dopiero 2 miejsce i to się przełożyło na ciężkiego rywala w 1/8 finału .

 tabeleczka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BAY BAY CHELSEA 

 Drugi rok z rzędu Chelsea trafiła na Barcelonę w tej samej fazie w Champions Leaguea rok temu po wielkich emocjach  pretensji do sędziów ostatecznie Chelsea Przeszłą do ćwierćfinału eliminując barce z tych rozgrywek .Różnica byłą taka że tym razem pierwszy mecz rozegrano w Londynie .

 

Mecz był bardzo ostry ekipa Mourinho nie przebierała w środkach żeby powstrzymać gwiazdorów z Barcelony i już od 37 minuty Roman Abramowicz czyli włąscieciel Chelsea sie wkurzył  gdyż jego zespól musiał sobie radzić 10 na 11, piłkarzy. gdyż sędzia usunął z boiska Del Horno za niebezpieczny atak z tyłu na Messim.

 

AsierDelHornoofChelse005

 

 

Chelsea postawiła  tzw. autobus przed swoją 11 i czekać na swoją szanse czyli kontrataki ,w 59 minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Franka Lamparta piłka postrzale wpadłą do bramki valdesa po bramce samobójczej Motty którzy nie zrozumieli się i obrońca wpakował piłkę do siatki Barcelony .od tego momentu zaczął się szalony mecz z obie strony miały swoje szanse .W 72 minucie padłą bramka dla Barcy a autorem tego gola był obrońca Chelsea czyli Terry który wpakował piłkę do siatki po asyscie Ronaldinho ,a W 80 minucie po asyscie Marqueza zwycięska bramkę dla gości strzelił niezawodny eto .i 99%szans na awans miała w rewanżu Bracelona .

W rewanzowym meczu Barcelona zremisowałą 1:1 i awasnowałą do dalszych fazy rozgrywek .

 

 

 

SEZON 2006-2007 

 Nowy sezon zawodnicy Murihno rozpoczęli od meczu  z Liverpoolem w meczu o Tracze Dobroczynności w którym to przegrali z Liverpoolem 1:2 .

 

Londyńczycy przed sezonem sprowadzili takich zawodników do swojego zespołu jak Shevchenko za 51 milonów , Ballacka za 35 milionów czy Kalou za 8,50 milionów.

 

Ten sezon Ligowy nie był tak udany jak dwa poprzednie sezony tym razem musieli się obejść smakiem mistrzowskim i dali majstra manchesterowi United .

 

Po zwycięstwie w pierwszej kolejce z Manchesterem city 3:0 przyszła mała niespodzianka i porażka w ostatnich minutach w meczu z Middlesbrough ,w następnym meczach zremisowali z ASTON  Vila i przegrali 2:1 z kogutami .  20 stycznia przegrali 2:0 z Liverpoolem 2:0 a mecz roztrząsnął się już w pierwszych 18 minutach meczu.zremisowali z United i ARSENALEM 1:1 ale patzrąc w tabele te remisy ze słabszymi zespołami stracił tytuł mistrzowski.

 

 

TABELE_20062007

 

 

Tabela pokazuje jakie słabości miała Chelsea w sezonie 2006-2007 londyczycy prowadzili tylko w 1 kolejce w lidze ale w resztzych kolejnacg prowadził Manchester united.

 

 

 

 

 

EFL 2006-07

 

 

mourinho_3215744b

 

 

zmagania w Capital one  Chelsea rozpoczęła od pokonania na wyjezdzie 2:0 Blackburn w 3 rundy Pucharze ligi potem w następnym meczu rozniosła u siebie 4:0 Aston Vilę a w kolejnym meczu ograła Newcastle United na wyjeździe 0:1 a w pólfinale na trafili na zespól z niższej ligi był nim Wycombe Wonders .

 

W pierwszym meczu półfinałowym Londyńczycy zremisowali na wyjeździe 1:1 w 36 minucie goście objeli prowadzenie za sprawą Bridge po asysie Kalou. W meczu Rewanżowym Chelsea nie pozastawia złudzeń kto jest lepszy w tym dwu meczu i ograła ich aż 4:0

 Trzeba jednak pamiętać ze w Murihno nie był pewny że awansują do finału dlatego też wystawił w tym meczu pierwszy skład .

 

 

FINAŁ 

25 LISTOPADA O godzinie 16 na przeciw siebie staneły zespoły Chelsea i ARSENALU w walce o pierwsze trofeum w sezonie  na stadionie Wembley.

 

 

arsenal_2322

 

londyczycy

 

 Pierwsza bramka padłą dla Arsenalu po golu Walcotta który w 12 minucie meczu pokonał  Cecha lecz radość ekipy Wengera długo nie trwałą bo już 8 minut później gola dla Chelsea zdobył Drogba który strzelił brameczkę prawą nogą ,w 84 minucie mecz rozstrzygał duet Robben -Drogba pierwszy asystował drugi strzelił zwycięską bramkę i  Jose Murihno znów mógł dokuczać Wengerowi że on z nim znów poległ .

 

 FA cup

 Chelsea rozpoczęła  FA CUP od wygrania  6:1 z Macclesfield w 3 rundzie pucharu angli w następnej rundzie wygrali 3:0 z Nottmforest a w 1/8 finału z Norwicz 4:0

  w ćwierćfinale Chelsea spotkała się z Kogutami w walce o Londyn po nie prawdopodobnym meczu Chelsea ostatecznie udało się ten mecz zremisować 3:3 chociaż przegrywali już 1:3 z Kogucikami. W meczu rewanżu Chelsea wygrała 1;2  bramki chelsea stzreliła w okresie pomiędzy 55-61 minutą gry ktura ostatecznie dałą im awans do  pólfinału FA CUP 2007.

 

W meczu półfinałowym Rywalem Londyńskiej Chelsea został Blackburn Lovers ,mecz zakończył się zwycięstwem Chelsea 2:1 po dogrywce i tym samym awansowali do Finału gdzie na nich czekał już następny rywal czyli Manchester United.

 

 

 

 

Finał z UNITED 

19 MAJA 2007 Chelsea pokonała w Finale FA CUP manchester United 1:0 a bramkę została strzelona na 4 minuty przed końcem dogrywki, w tamtym  meczu a bohaterem tamtego spotkania został zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej czyli Drogba który pokonał Van Der Sera w 116 minucie po asyście Franka Lamparta była to 5 asysta lamparta FA CUP.

 

 article118930300A58481000004B0336_468x333

 

 

 

ZNÓW TEN CHOLERNY LIVERPOOL

  Chelsea rozpoczęła zmagania w lidze mistrzów  od meczu z Werderem Brema i ich pokonali 2:0 po bramkach Balacka z 11 metrów  i Essiena który strzelił gola prawą noga ,w następnym meczu zawodnicy Jose podejmowali Lewski Sofia i spokojnie wygrali w Bułgarii 1:3 .

 

 W 3 kolejce Chelsea podejmowała u siebie wielką Barcelonę i pokonała ich na własnym terenie 1:0 a gola strzelił tuż po nierozpoczęciu drugiej części spotkania Drogba dzięki asyście Ashleya Cola pokonał bramkarza barcelony czyli Valdesa.

 

Mecz rewanżowy zakończył się niespodzianka gdyż Barcelona zaledwie zremisowała  z maszynka Chelsea 2:2 co wiele osób jest wynikiem niespodziewanym, trzeba przyznać że barcelona miała troche w tym meczu pecha gdyż bramkę straciła w 90 minucie a na listę stzrelców wpisał sie Drogba .

 Nic sensacyjnego już w tej grupie się nie stało i Chelsea ograła w ostatnich dwóch meczach z Werdem i Lewski Sofia i zajęła pierwsze miejsce w grupie .

 

chelsea_pierwsza

 

 

 

1/8 finału to była podroż sentymentalna gdyż ekipa Jose Murihno trafiła w dwumeczu na poprzedni zespól special one który prowadził a było nim Portugalskie FC Porto .

 

Już w 12 minucie na listę strzelców wpisał się zawodnik Porto Raul Merieres lecz 4 minuty później bramkę wyrównująca strzelił największy niewypał Chelsea oprócz Torresa czyli Shevczenko ,i taki stan meczu zachował się do ostatniego gwizdka sędziego i przed rewanżem w nieco lepszej sytuacji byli zawodni Chelsea.

 W meczu rewanżowym w zespole gospodaży nie mógł zagrac John Tery który w pomierzywszy meczu doznał kontuzji i nie zdążył się wykurować na rewanż w tej sytuacji miejsce Terrgo musiał zająć Makallele.

 

Spotkanie nie mogło się lepiej zacząć dla gości gdyż w 15 minucie objęli oni prowadzenie za sprawą Quaresmy który pokonał czecha po asyscie Gonzaleza .Chelsea bardzo długo się męczyła zęby stzrelic bramkę,zaczęli to dopiero w 2 połowie gdy w 48 minucie Robben po asyscie Diary .a na 11 minut przed końcem spotkania Balalck został bohater spotkania i zapewnił awans Chelsea Londyn do następnej fazy rozgrywek.

 

W ćwierćfinale na Chelsea już Hiszpańska Walencja która wcześniej wyeliminowała Inter Mediolan ,  To była inna Valencia niż teraz to był zespól który regulaminie występował w lidze mistrzów a w tym zespoli wtedy grali tacy zawodnicy jak Canizales  David silva czy David Vila. 

 

Pierwszy mecz mecz który rozegrano w Londynie padł wynik 1:1 po bramkach Silvy dla nietoperzy. dla  londyńczyków strzelił gola Drogba w 53 minucie po asyscie Ashleya Cola. i przed rewanżem Valencia była faworytem tego meczu . 

 

 

Mecz rewanżowy rozpaczał się  w 33 minucie dla Gospodarzy bardzo dobrze gdyż na listę strzelców wpisał się Morientes nikt wtedy nie sądził ze w drugiej połowie przeżyją wielkie rozczarowanie kiedy to najpierw 55 minucie Strzelił ł Sheczenko ,ale kiedy kibice szykowali się do dogrywki to wtedy po asyscie Lamparta bramkę zdobył Essen co było wielką niespodzianką że to właśnie ten zawodnik przypieczętował awans Chelsea do półfinału .

 

 

Na ten mecz kibice Chelsea i Liverpoolu czekali bardzo  niecierpliwie  gdyż wszywszy mieli jeszcze w pamięci ich ostatni i pojedynek także w półfinale ligi mistrzów z dwa sezony temu kiedy to Liverpool niespodziewnie wyrzuciła za burtę Chelsea.

 

gruby_and_jose

 

 

 Tym jednak razem po pierwszym meczu Bliżej awansu do Finału był zespól murihno  bo pokonali na swoim ternie skromnie ale bardzo ważne zwycięstwo przed rewanżem w Liverpoolu gdyż bramkę strzelił wtedy jol Col po dośrodkowaniu Drogby z lewej strony boiska .

 jeżeli chodzi o mecz rewanżowy bardzo  ważna minutą było to 22 minuta kiedy to  po wykonaniu rzutu wolnego Grearda do piłki dopadał Ager i pokonał Czecha który był zasłonięty nie widział piłki gdzie ona dokładnie leci .

 

10

 

Oba zespoły od tej pory zgotowały kibicom fantastyczne widowisko i Liverpool i Chelsea miały swoje sytuacje bramkowe ale w regulaminowym czasie gry z żadnemu zespołowi nie udało się strzelić zwycięskiego gola ,w dogrywce tej rzeczy dokonał Liverpool ale sędzia uznał spalonego ,dogrywka nic nie dąła wiec żeby dowiedzieć sie kto awansuje do finału potrzebna była seria jedenastek a wiej bohater był Hiszpański Bramkarz Liverpoolu Reina  który obronił dwie 11 w czasie konkursu seri 11.

reina

 

 Tym sam Chelsea za ery Murihno znów nie wygraja Ligi Mistrzów a miał wszystko co jakich piłkarzy chciał ale jakać klątwa nad nim czuwa żeby tej Chmpions Leaguea nie wygtrał .Za to zawodnicy Liverpoolu byli tacy szczęsliwi jak by wygrali już Lige mistzrów a nie tylko awansowali do finału tych rozgrywek .


liverpool1

 

 

PANU JUŻ DZIĘKUJEMY PANIE MURIHNO 

 20 września 2007 roku Special one został zwolniony z Chelsea Londyn ze względu na słabe wyniki w sezonie 2007/2008.po prowadził w lidze zespól tylko 5 spotkaniach a lidze mistrzów poprowadził zespól tylko w 1 meczu .

 

 ERA W INTERZE MEDIOLAN 

 Jose Murihno rozpoczął swoją prace w Interze Mediolan po rocznym wypoczynku kiedy został wyrzucony z Chelsea Londym miał jasny cel zrobić z mediolańczyków świetny klub nie tylko w lidze włoskiej .

 

Transfery(Ricardo Qaresma 24 miliony z porto ,Muntari 15 mionów ,Mancini 13 mionów,Jimenez 5,50 mionów ,Leonardo Bonuci ,)

 

W pierwszym meczu pod wadzą Jose Murihno inter niespodziewanie zremisował na wyjeżdzie 1:1 bramkę dla interu zdobył Ibra po asyście Manciniego.

 

sklad

 

 

W następnych meczach do 4 kolejki zdobyli komplet punktów,pierwszej porażki doznali dopiero w 5 kolejce . 

 

 

WIELKIE DERBY MEDIOLANU 

 

ACMilanvFCInterMilanSerieHzm5qLUvoVl

 

Przed najważniejszym meczem czyli bitwa o Mediolan Inter zajmował 1 miejsce a Milan by dopiero na 9 miejscu wieć wydawało sie że to Inter będzie faworytem tamtego meczu ,jednakże mecze derbowe rządzą sie swoimi prawami mie zwesze wygrywa zespoł lepszy.

Oba zespoły wydawały w ostatnich latach trochę pieniędzy żeby przywrócił obu klubom dawny błysk (tabela po niżej )

inter_wydatki

 

 

 Bohaterem tamtego spotkania był Brazylijczyk Ronaldinho który pokonał Bramkarza  głowo po dośrodkowaniu po asyście Kaki  ,Był to też pojedynek Trenerów czyli Jose Murihno kontra Carlo Ancelotti .

W kolejnych meczach wszystko wróciło  do normy i Inter znów zwyciężał kolejne dwie kolejki dały razem 6 punktów dla Interu szczególnie drugi mecz zrobił wrażenie gdzie w Rzymie rozjechali Tamtejszą Romę aż 4:0. Następnie zremisował po 0:0 Z Genuo i Fiorentiną . Kolejne stracone punkty nastąpiło  dopiero to  w 18 kolejce gdzie zremisowali z Calgari Calcio .

 

W 24 kolejce doszło do Kolejnych derbów Mediolanu tym razem gospodarzem na san Siro był inter i to on też był faworytem tematego meczu . 

stankovic_zlatan_celeb_milan

 

Inter tam to spotkania wygrał 2:1 gole strzelili jeszcze w pierwej połowie meczu najpierw w 29 minucie ADRIANO po Asyście Maicorna pokonał Abbiatiego  a w 43 minucie na 2:0 podwyższył Stankowic po asyście Ibry Honorowe trafienie dla Milanu ustrzelił Pato w 71 minucie co było także jego 11 bramką w sezonie.

 

Ogólnie na koniec sezonu inter wygrał ligę z bezpiecznie z 10 punktami przewagi nad Milanem i juventusem  byli bezapelacyjnie najlepszym zepsołem ligi w sezonie 2008/2009.

 

20081

 

 

W pucharze Włoch nie osiągnął celu jaki przed sezonem   sobie postawili gdyż odpadli tuż przed finałom tych rozgrywek odpadając w półfinale z Sampdorią po dwu meczu , w pierwszym meczu przegrali na wyjeździe aż 3:0 a wszystkie bramki padły w pierwszej połowie meczu ,Zmiany które dawał Special One nic nie dały gdyż wynik nie zmienił się ,

Przed Rewanżem Mediolańczycy byli bardzo w ciężkiej sytuacji żeby awansować do Finału potrzebowali  3 bramki strzelić i nie tracąc żadnej bramki żeby była dogrywka.Mimo mocniejszego składu niż w pierwszym meczu Inter nie potrafił odrobić strat z pierwszego meczu i odpadł z Copa ITALIA .

 

 

LIGA MISTRZÓW 2008/2009

 W pucharowych rozgrywkach Inter Mediolan grał bardzo bardzo nie równo umieli pokonać Panathinaikos Ateny 0:2 w Grecji by w następnej kolejce  zremisować u siebie z Werdenem Brema 1:1 .W 3 kolejce pokonali Famaguste 1:0 by w meczu rewanżowym skompromitować się i zremisować z nimi 3:3.

 

gr.b

 

 

 

W fazie pucharowej Inter zmierzył sie z angielskim potentatem futbolu czy Manchester united w pierwszy meczu padł bezbramkowy remis co dawało  większe szanse gangowi Fergusona.

ManchesterUnitedvInterMilanUEFAChampionsB5wgxj_Ie_zl

 

W drugim meczu Inter przegrał z United 2:0 i tym samym pożegnał się z pucharami europejskimi bramki dla Czerwonych diabłów padały zawsze na początku obu polówek .

 

SEZON 2009/2010.

Zanim piłkarze pomyśleli żeby w ogóle wyjść na Boisko to włodarze klubu razem z Special One szukali sposobu żeby w tym sezonie zawojować Ligi Mistrzów a do tego potrzebne były przemyślane transfery ,Dlatego też do Interu trafiły takie gwiazdy futbolu jak Brazylijski Obrońca Lucio z Bayernu Monachium Czy eto była gwiazda Barcelony i do-tego Milito który stał się bardzo ważną postacią w układance Murihno.

 

 

W sobotę 8 sierpnia o godzinie 14 w Pekinie rozegrano superpuchar Włoch pomiędzy Inter a Lazio Rzym pojedynek zakończył się wynikiem 1:2 dla Rzymian co było sporym zaskoczeniem mecz rozstrzygał się pomiędzy 62-67 minuty kiedy to Rzymianie strzelili 2 bramki,gol eto w 72 minucie nie uruchomił Interu od pierwszej porażki w sezonie .

 Sezon ligowy zawodnicy zwariowanego Portugalczyka rozpoczęli od meczu z bari i tak samo jak w poprzednim sezonie Mediolańczycy tylko zremiowali na wyjezdzie  i stracili 2 punkty na stacie ligi .

 

 

Już w 2 kolejce cały świat patrzył na Mediolan gdyż Inter podejmował na wyjeździe Milan  podopieczni Jose Murihno przejechali się po Milanie aż 0:4 ,w tam tym meczu strzelali bramki nawet tacy piłkarze którzy nie powiń strzelać  bramek czyli Maicon czy Stankovic.Po Czterech kolejnych wygraniach meczach przyszedł czas na pierwszą porażkę i stało to się w 6 kolejce gdy ulegli na wyjeździe 1:0 z Sampdoria.

 

seria_a

Ten sezon był bardziej wyrugowany nawet się mogło wydawać że to roma może wygrać rozgrywki Seria A ale w ostatniej kolejce dzięki Militowi  inter sięgnął po drogę z rzędu mistrzostwo Włoch i ostatnie jak dotąd. W całym sezonie ograli 2 razy swojego największego wroga czyli Milan ,zanotowali tylko 4porażki jak na taką cieżką ligę to jest bardzo dobry wynik i zamatowali 10 remisów.

 

 

PUCHAR WŁOCH 

 Mediolańczycy rozpoczęli rywalizacje w Italy cup od meczu z Livorno i pokonali ich w Mediolanie 1:0 następnie pokonali Juventus Turyn 2:1 chociaż od 39 minuty przegywali ale ostatecznie wygrali tamten mecz sprawę załątawili od 73 minuty o 89 najpierw Lucio wyrównał a zwycięską bramkę strzelił Super Mario i Inter awansował do półfinału .

 

Tam na Inter czeka Fiorentina w pierwszym meczu rozegrana na San Siro Inter wygrał skromnie tylko 1:0  i losy obu zespołów miały się rozstrzygną w meczu rewanżowym emocje w tamtym meczu skoczyły się w 57 minucie kiedy to Samuel Eto pokonał bramkarza fiołków .

 

W wielkim finale Inter spotkał się z Romą czyli z Vice mistrzem Włoch spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie ,już w 5 minucie Jose Murihno musiał dokonać pierwszej zmiany gdyż kontuzji nabawił się Sneejder i jego miejsce zajął Mario Baloteli ale to nie był koniec pecha Interu w tym meczu Cordoba musiał opuścić boisko gdyż także doznał kontuzji a zmienił go Walter Samuel .

 

Bohater tamtego spotkania został w 40 minucie  Diego Milito gdyż po jego akcji solowej padła zwycięska bramka dla Interu po asyście  Thiago Motty i ostatecznie inter zdobył drugi wązny we włoszech trofeum w seonie 09/10.

 

 sport_calcio_italiano_finale_coppa_italia_inter_trofeo_ansa

 

 

LIGA MISTRZÓW UEFA

Celem Jose Murihno żeby w końcu odczarować w lidze mistrzów jest przejscie w koncu pólfinału i wygranie całego Pucharu ligi mistrzów.

 

Mediolan Trafił do Grupy z Barceloną ,Rubinem Kazań i Dynamo Kijów  . 

Mediolańczycy rozpoczęli od Meczu z wielką Barcelona na włoskiej ziemi w Mediolanie ten mecz zawiódł i mecz zakończył się  bezbramkowym 0:0, następnie w kolejnych dwóch meczach inter zdobył zaledwie 2 punkciki po remisach 1:1 z Kazaniem i 2:2 Kijowem  i było zagrożenie że nie wyjdzie z grupy.

 

 W bardzo ważnym meczu Mediolan wygrał w kijowie 1:2 Chociaż do 86 minuty przegrywał 1:0 a wtedy swoje umiejętności pokazał Argentyński Napastnik czyli Diego Milito który najpierw wyrównał po asyście Snajdera a 89 minucie to Argentyńczyk asystował przy bramce Holendra ostatecznie inter wywiózł cenne zwycięstwo .

W następnej kolejce Mediolańczycy pojechali do Barcelony i przegrali tam 2:0 mecz do zapomnienia Inter nie byłw stanie ograć ekipy Pepa G. Naszczacie dla kibiców intereru w ostatniej kolejce pokonali 2:0 Rubin Kazań i awansował do fazy pucharowej z drugiego miejsca .

 

2_miejsce

 

 Gdy w Grudniu inter wylosował Chelsea nikt się spodziewał że mediolańczycy mogą mięć w ogóle jakieś szanse w starciu z Londyńczykami.

 A jednak Inter znalazł na początku Lutego taką formę w lidze mistrzów  a Chelsea była pod formą I ostatecznie to ekipa special one przeszłą do ćwierćfinału najpierw u siebie pokonali Chelsea 2:1 a następnie pokonali ich Londynie 0:1 .

 

w meczu ćwierćfinałowym Inter mógł powiedzieć że trafił na najsłabszego rywala jakiego mógł sobie wymarzyć bo trafili na Rosjan czyli CSKA Moskwa .  Inter zagrał w tym dwumeczu jak prawdziwy zespól z ligi  włoskiej w obu spotkaniach strzelił po 1 bramce i bardzo dobrze się bronił .

 

 Tego się nikt nie spodziewał wielka Barcelona ni dała rady Interowi  w dwu meczu najpierw w pierwszym meczu uległą w Mediolanie 3:1 pamiętam jak mało miejsca na Boisku dla mesiego  zostawiał Rumunski piłkarz czyli Chievo . Nigdy się nie dowiemy co by eis stało gdyby Barcelona nie musiała jechać Mediolanu autobusem tylko samolotem  niestety tego się nie dowiemy .

 

635647881584054553

 

 

 W meczu rewanżowym  Barcelona ograła co prawda Inter ale nie zdołała zdobyć 2 bramki która dałą by im awans do finału , ekipa murihno postawiła przed swoim polem karnym tzw autobus .i utrzymała  porażke 1:0.

 

 

W wielkim  finale ekipa Interu Mediolan sięgnęła po puchar europy pokonali Bayern Monachium prowadzona przez LUISA VAN HAMA (CZYLI VAN GaL).

 

skdy

 

 

 Pierwsza bramka Dla Mediolanu padła w 35 minucie gdy Milito pokonał Butta po asyscie Snajdera i zrobiło sie 1:0 dla Interu i od tego meczu momentu Bayern nie miał już nic do stracenia czy przegra 1:0 czy 3:0 to w finale jest obojętnie bo i tak nie wzniesie się pucharu europy . Pamiętam jak obgryzałem paznokcie zanim Milito w 70 minucie strzelił na 2;0 bo bałem się że Niemiecki klub jednak to wygra a ja z zasady im nie kibicuje  ,wiedź bardzo się ucieszyłem zę wygrali to trofeum . Tuz po ostatnim gwizdku sedziego wiedziałem że jose odchodzi z klubu do Realu .

 

nter

 

 

 

NIEUDANA  ERA W REALU MADRYT 

Jose Murihno rozpoczął swoją prace w Madrycie 31 maja 2010 roku i od razu od przyjścia do klubu zaczął robić swoje porządki zrobił dużą rewolucje kadrową żeby mieć piłkarzy do swoim potrzeb na boisku .

 

Na pierwszy rzut oka władze realu Madryt kupili takich piłkarzy jak Crvalho z Chelsea za 17 milionów następnie kupili Smiego Khedire  za 15 milonów i do tego dołączył także Ozil za 20 milionów  i na koniec sprowadzili Di Marie za 33 miliony .

 

 jose

 

 W pierwszym meczu pod wodzą Jose Murihno zaprezentowali się bardzo słabo i zaledwie zremisowali  z mało znaczącym w hiszpańskim futbolu czyli real Majorka. czyli pierwsze koty za płoty tak można ocenić grę zespołu Murihno . w koejnych meczach real dalej nie zachwycał ale cupiał trzy punkty co na poczatku sezonu jest bardzo ważne .od 6 kolejki do 12 miejli zajebista forme i po prostu wszystkich bili na kolana i stzrelili w do tego momentu aż in strzelili 22 bramki .

 

Gran Derby europy czyli świeta wojna 

 

barca2010

 

W poniedziałek 29 listopada  Barca po prostu rozniosła Real Madryt 5:0  Jose Murihno popełnił wielki B ląd chcąc grać tak samo pięknie   i mało agresywnie przeciwko Barcelonie to było po prostu samobójstwo i Duma Katalonii to wykorzystała  Nigdy więcej Barcelona nie wygrała tak wysoko z realem. 

 W meczu rewanżowym Barcelona zaledwie zremisowała na wyjeżdze 1:1 to już było widać efekt murihno .

Za kadencji Jose Rea bez problemu ograł dwa razy na w derbach Madrytu tamtejsze Atletico 2:0 i 1:2 i wygrał na wyjezdzie z Valencią   3:6 aż fajnie się na to patrzyło jak wtedy real grał wtedy fajny dla oka futbol ,miał jednak jeden wielki problem czyli była tow najlepsza historii Barcelona i nie dało się jej zabrać wtedy mistrzostwa Hiszpanii ,mimo że strzeliła aż 102 bramki w 38 meczach .

 

 

la_laiga

 

 

W pucharze Króla Real zrobił swoje i w końcu się nie skompromitował jak w poprzednich sezonach w końcu nie zlekceważyli słabszych rywali i do tarł aż o finału gdzie nie był faworytem a była nim wielka Barcelona.  W dojściu do finału mieli ciężkich rywali dwa razy ograli w derbach Madrytu Atletico a także Sevilla zanim zmierzyli się z Barcą.

 

w finałowym pojedynku z BARCA real miał dużo szczęścia gdyż sędzia nie uznał prawidłowej strzelonej bramki a przypuszczam że Real nie był by w stanie wyrównać na 1:1 patrząc jak obie zespoły ciężko w ogóle zęby miały jakieś sytuacje bramkowe 

Decydującym momentem tego spotkania była 102 minuta meczu i po dośrodkowaniu piłki z boku przez Di Marię piłkę do brameczki i po strzale główkę prze Ronaldo  mimo staranie rezerwowego bramkarza Barcy piłka ugrzęzła w w bramce .było widać że Barca po stracie bramki jest bardzo ze stresowania a przy takim stresie są małe szanse na osiągnięcie sukcesu i tak się stało Real pokonał barce i siegnał puchar króla i było toi pierwsze trofeum Realu za kadencji Jose M.

news207

 

 

 

Zmaganie w lidze mistrzów ekipa z Madrytu rozpoczęła od meczu z Ajasem  i pokonał zepsuł z Amsterdamsku 2:0 w następnej kolejsce zmierzyła się z francuską ekipą czyli Auxerre i pokonała ich na wyjeździe 2:0 ,w 3 kolejsce czekał nas pojedynek wielkich zespołów czyli pojedynek Z Milanem pokonała ich na swoim stadionie 2:0 ,dopiero w meczu w Mediolanie Real stacił pierwsze i ostatnie punkty w fazie grupowej bo zremisował 2:2  w następnych dwóch meczach ograł swoich przeciwników 4:0 

 

lk

 

w Fazie pucharowej Real trafił na swojego ulubionego przeciwka czyli na Lyon gdzie za każdym razem jak trafiali w ostatnich latach na siebie to za każdym razem do 2011 roku real przegrywał w tej fazie z Francuskim Potentatem ,dla realu te odpadniecie że nikt już sie nie bał realu i to Jose Murihno musiał natychmiast zmienić.

 

historia

 

Sytuacja była tym razem jednak inna gdyż pierwszy mecz rozegrano Lyonie a nie jak w poprzednich meczach w Madrycie była duża szansa że Real tym razem wyjdzie zwycięsko z tego dwu meczu .

I tak się stało w pierwszym meczu Lyon szczęśliwie nie przegrał tego meczu chociaż był słabszym zespołem od ekipy Jose Murihno ale zremisował 1:1 i dawało mu się 15% szans ze po meczu w Madrycie będą się cieszyć z Awansu ,ale nic takiego się nie stało i Real bez apelacyjne pokonał 3:0 francuzów po golach Marcelo ,Benzemy i Di Marie i OD Wielu lat real mógł się cieszyć z awansu do ćwierćfinału .

 

 W ćwierćfinale special one i jego banda trafiła na angielski klub czyli na koguty wydało się ze to może być fascynujący pojedynek jednak Hiszpanie szybko  wybili im z głowy że mogą w ogóle myśleć ze mogą ich wyrzucić z półfinału  gdyż po pierwszym meczu zostali rozgromieni 4:0 a bohaterem  tamtego spotkania został Adebayor który tamtego wieczoru  ustrzelił dwie brameczki i obie bramki strzelił głową.w meczu rewanżowym Tottenham też nic nie mógł zrobić i przegrał 0:1 .

 

W półfinale kolejne Gran debry europy czyli pojedynek real vs Barca 

 

2029285rmadridbarcelona057

 

Anty bohater tamtego spotkania był Pepe który w brutalny sposób mógł zniszczyć kariele Alvesowi ,do czasu tej czerwonej karki wszystko szło po myśli ekipy murihno jego plan Był taki wyrwać bez straconej bramki do przerwy i a końcówkowe meczu wstawić któregoś z szybkich napastników na zmęczonych obrońców Barcy .Lecz przez głupi Faul wszystko poszło się bujać a wtedy barce włączyła swoją piękna tikę -takę i Messi został bohater tamtego spotkania strzelił dwie bramki i załatwił w praktyce awans Barcy do finału .W meczu rewanżowym nie stał się cud i real odpadł i poraz kolejny Jose Odpadł z W półfinale.

 

 

Drugi sezon Jose Murihno rozpoczęła od meczu o Superpuchar Hiszpanii gdzie najpierw u siebie Real zremisował 2:2 a w tych dwumeczach swoja  fenomenalną grę zaprezentował jak zawsze Leo Messi w pierwszy meczu strzelił gola i asystował .A w drugim meczu strzelił ważne 2 bramki a szczególnie ważna była 2 bramka gdyż ją strzelił na 2 minuty przed końcem meczu.

 

Tym razem Real grał bardzo skutecznie w lidze Hiszpańskiej zanotowali tylko dwie porażki i 4 remisy a wygrali 32 spotkania w sezonie i przekroczyli 100 punktów lidze o 9 punktów więcej od ustępującego mistrza czyli FC Barcelona . Mimo porażki u siebie real utrzymywał przez cały sezon przewagę na d Barcelona grali bardziej skutecznie od realu bijać kolejne rekordy strzeleckie w tamtym sezonie 121 :32 ten rekord utrzymywał się przez kilka lat zanim odświeżona Barcelona nie pobiła tamtego rekordu .

 

1112

 

PUCHAR KRÓLA 

nie tak kibice królewskich wyobrażali sobie rozgrywki w Pucharze Króla gdyż ich zespól nie obronił tytuły zdobytego w poprzednim sezonem w tym sezonie nie wyglądało to za dobrze gdyż Real odpadł już 1/4 finału z Barcelona i znów kibice zobaczyli gran derby europy i kolejny raz ekipa Barcelony dała lekcje pokory realowi w pierwszym meczu rozegranym w Madrycie przegralili 1:2.Co gorsze do przerwy prowadzili w tym meczu 1:0 ale w w drugiej połowie nie byli w stanie pokonać 2 raz bramkarza Barcelony i stanęli pod ściana przed rewanżem  w Barcelonie.Mimo że walczyli Bardzo dzielnie to nie byli strzelić decydującej bramki która dałą by im awans do półfinału i tylko zremisowali 2:2  i odpadli z dalszych rozgrywek .

 

 

LIGA MISTRZÓW 

Gra realu w lidze mistrzów wyglądało to najlepiej od wielu lat 6 meczów 6 zwycięstw komplet punktów czyli 18 punktów i tylko dwie bramki stracone , Ogranie takich zespołów po dwa razy jak Lyon ,Zagrzeb  czy Ajax Amsterdam stawiało real w roli głównego faworyta do zwycięstwa w sezonie 11/12 w lidzie mistrzów 

 

 tabelka

 

 Mecze pucharowe to jest jednak inne intensywność gry co pokazał  pierwszy mecz 1/8 finału gdyż sensacyjnie zremisował z CSKA moskwa 1:1,kibice w Madrycie już po cichu rozmawiali  czy mogą odpaść z ruskimi na tak wczesny m etapie ? Tak się jednak nie stało gdyż w rewanżowym meczu  gospodarze wygrali 4:1 i spokojnie mogli myslieć o kolejnej rundzie .

 

 

już pierwszy mecz w praktyce dał awans ekipie Jose Murihno mimo że na Cyprze do przerwy brzmiał wynik 0:0 jednak w drugij połowie spięli się na swoje wyżyny i wpakowali swoim przeciwnikom 3 bramki i mogli myslieć już przed rewanżem kto będzie ich rywalem w półfinale, w rewanżowym meczu zobaczyliśmy bardzo ofensywny futbol i ostatecznie wygrali mecz 5;2

 

 Ekipa Jose murihno dostałą kolejnego rozczarowania po tym jak w półfinale Ligi mistrzów po tym jak kolejny raz nie weszli do Finału tym razem zostali pokonani Przez Bayern Monachium w dwumeczu po konkursie seri 11 .

 

 

 OSTATNI SEZON  Murihno w Realu 

Sezon 2012 /2013 był jego ostatnim sezonem w kiedy prowadził Real Madryt  był to sezon wielkiej porażki żeby nie zdobyc to byłą największa porażki jak do tej pory żeby w jednym sezonie nic po prostu nie wygrać . 

 

Ligie przegrali sromotnie gdyż do mistrza czyli do Barcelony stracili ponad 25 punktów co jest dla takiego zespołu zawstydzające .Ligę rozpoczęli bardzo slabu w pierwszych czterech kolejkach zdobyli zaledwie 4 punkty zremisowali z Valencią p[przegrali z Getafe i wygrali tylko ze Grenadą 3:0,Barcelona bardzo szybko uciekała z przewiąga  punktową,

 

W 7 kolejce Real pojechał na Gran derby do Barcelony nie był tego faworytem patrząc na formę obu zespołów . To byłą chyba ostatni szansa by włączyć się na serio w Walce o mistrza .

 

gran_derby

 Ten mecz miał dziwny przebieg od Prowadzenia niepodziewanego do gonienia rywala dzięki genialnemu Messiego i Bardzo dobrego występu Ronaldo obaj strzelili po dwie bramki i ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym 2:2 były to też pierwsze punkty stracone przez Barcę .

 

 

1 Grudnia 2012 w derbach Madrytu pokonał Atletico Madryt 2:0  co było pierwszym sukcesem tamtego sezonu w wykonaniu zawodników Jose M co też miało dać kopa im w tyłek  spróbować jeszcze dogonić Barcę.,Pokonali ich nawet dwukrotnie bo meczu rewanżowym także ograli ich tym razem tylko 1:2 chociaż że od 4 minucie po bramce Falcao prowadzili w tym meczu 1:0 ale przegrali 1:2.  

 

Mimo że przegrali tytuł mistrzowski to jednak odnieśli jeden sukces w końcu pokonali Barcelonę 2:1 wynik otworzył Benzema następnie wyrównał  niewiarygodny meesi i wydawało sie ze te derby mogą się zakończyć podziałem punktów ,ale wtedy bramkę zdobył fachowiec od końcówek czyli Sergio Ramos który pokonał  bramkarza gości i to ostatecznie Real wygrał ten mecz i cieszył się tak bardzo jak by wygrali mistrzostwo .   

 

 

sezon

 

 

Natomiast w Pucharze Króla Real Madryt doszedł aż do wielkiego Finału gdzie zagrali z drugim zespołem z Madrytu wydało się ze to będzie super okazja żeby Murihno pożegnał się z Realem z Pucharem króla natomiast życie napisało w ogolę inną Historie ,Kiedy Real zagrał najlepszy mecz w sezonie i pokonał na camp one największego swojego rywala w Hiszpanii wydało się ze nic nie może im odebrać pucharu króla .Gdy w 14 minucie Cristino Ronaldo wyprowadził na prowadzenie Real wydawało się że będą miec ten mecz po soja kontrolą ale nic bardziej mylnego gdyż jeszcze w tej samej połowie  tzw Małpa czyli Diego Costa. W pierwszej częsci dogrywki na wagę zwycięstwa dał Puchar Króla Atletico a bym nim Miranda po Asyście Koke .

 

 

 

TA PRZEKLĘTA LIGA MISTRZÓW   \

Zmaganie realu rozpoczeli  od  meczu  z manchesteru city  to spotkanie było bardzo dziwne do 85 minuty meczu City prowadziło z Real na wyjedzie by w tzry minuty wszystko przegrać. Następnym meczu spokojnie ograli na wyjeździe 1:4 tamtejszy Ajax Amsterdam kolejne spotkanie to wielki Hit w czy Mecz o pierwsze miejsce w grupie z Borussią D.   ten mecz rozstrzygał  w praktyce kto zajął pierwsze miesjec w grupie i niespodziewanie to nie byłą ekipa Jose. tylko zespól niemiecki .

pozegnanie

 

 

W fazie pucharowej Real trafił na Manchester United (tzw.Muły ) po pierwszym meczu bliżej awansu byli zawodnicy  Fergusona gdyż wywieźli bramkowy remis przed występem przed swoimi kibicami .Musze przyznać się bez bicia  że w tam tego wieczoru strasznie kibicowałem mułom żeby wyrzucili bałwana z ligi mistrzów  chodziło mi o Jose Murihno .

 

Jednak to co zrobił sędzia z Turcji  który w straszliwy sposób oszukał Manchester United gdyż wyrzucił Naniego za faul który się nie kalkulował pod czerwoną kartkę ,dzięki temu mecz całkowicie się zmienił (przypuszczam gdy by grali 11:11 to by realu już w tedy nie było lidze mistrzów.

 

Ćwierćfinałowy dwu mecz był dla Jose murihno łatwy gdyż trafili na turecki zespól i można powiedzieć ze znowu mają bardzo szczęśliwe losowanie gdyż znowu ominęli takie zespoły jak Monachium czy Barcelona .Po pierwszym meczu można było p[owiedaieć że na  99%real awansował do półfinału .  ale cud sie nie zdarzył i to real zawiał do półfinału.

 

w nim doczekaliśmy się powtórki z fazy grupowej gdzie Borussia wyszła cała z tej walki i zajadłą pierwsze miesjece.teraz  ekipa jose chciała się zemścić ale inne plany Miał Lewandowski który w pojedynkę zagwarantował wyrzucenie Realu z Ligi mistrzów i ustzrelił im cztery gole .w rewanżu nie byli ws tanie odrobić aż tyle bramek żeby mogli powiedaiac zrobiliśmy coś niesamowitego .

 

Po sezonie 2012/2013 Jose Murihno został wyrzucony z Realu Madryt co bardzo mnie ucieszyło gdyż Murihno zachowywał się jak buc który wszystko wie a może najlepiej zacząć oceniać od siebie panie Murihno ?a nie oskarżać wszystkich dokoła o spiski ze w klubie jest kret w postaci Legenda Klubu , czy na seedziów że są słabe wyniki ? to dla mnie jest chore dla hiszpańskiego futbolu  wyszło to dobre żę niebyło już speacial one skoczyły sie oskarżenia o spiskowe teorie.

 

 POWRÓT KING JOSE DO CHELSEA 

08premierleaguechelseafc200405

 

 Pierwszym meczem jakim po powrocie do Londynu o stawkę było pojedynek o superpuchar europy pomiędzy Bayernem a Chelsea Londyn i po rzutach karnych karnych przegrali 7:6 ale to nie byłą ostatnia porażka w sezonie  w lidze zajęli dopiero 3 miejsce za city i Liverpoolem ,ale Roman Abramowicz nie zatrudniał Jose po to żeby Londyńczycy patrzyli na tyły  Liverpoolu i city .

 

 

Jeżeli chodzi o Fa Cup odpadli po przegranym meczu z MANCHESTER CITY  rozegranym na etihad i pozegnali sie ż kolejnym Trofeum w tym sezonie ,

 

 

   LIGA MISTRZÓW 

 

zmagania w rozpoczęli od sensacyjnej porażki  u siebie z Basylelą 1:2 następnie rozgromili na wyjeździe 0:4 z Steaua  ,a w 3 kolejce spokojnie pokonali schalke 04 na wyjeździe 0:3 a meczu rewanżowych także wygrali z gośćmi w takim samym wyniki  drugiej porażki doznali z tym samym przeciwnikiem co pierwszą czyli również z Rumunami  alteo nie przeszkodziło by zajęli pierwsze miejsce w grupie .

 

yyyy

 

fazie pucharowej Chelsea doszła aż do półfinału i dopiero tam odpadłą po porażce 1:3 w meczu rewanżowym  w lidze mistrzów i ostatecznie  był to kolejny sezon w którym Jose nie zdobył żadnego trofeum ,

 

 

Drugi sezon był za to genialny w wykonaniu zawodników Murihno bez apelacyjne wygrali ligę angielską  zanotowali tylko 3 porażki 9 remisów i wygrali aż 26 meczów .Wygrali z mecze z arsenałem i Liverpoolem  i do tego zremisowali z city i mułami po 1:1,byli najbardziej równym zespołowym  w lidze nie mieli przestojów takich jak inne zespoły .

2_sezon

 

 

Drugie trofeum jakie wtedy zdobyli był wtedy capital One gdzie w finale okazali się lepsi od Kogutów z Londynu ,to spotkanie było całkowicie pod dyktando zawodników Murihno i ostatecznie po bramkach Terrego w 45 minucie i bramki samobójczej na 2:0 która zamknęła tamto widowisko z emocji  i Jose zdobył kolejne trofeum. 

 

 W lidze mistrzów doszli tylko lutowych meczów play-off gdzie przegrali po dramatycznym meczu Psg  ,

 

Jose Murihno został zwolniony w następnym sezonie gdyż jego Chelsea grała fatalnie w ogóle nie przypominała zespołu która tak gra bardzo efektownie mieli problem z wygrywaniem meczów .Zniżkę formy było widać po swoich licercag w każdej formacji . 17 grudnia Jose Murihno został zwolniony ze skutkiem natychmiastowym z funkcji managera CHELSEA.

 

 

dla MNIE Jose Murihno to jest największy pajac ze wszystkich trenerów jacy pracują zawodowej piłce może jest swietnym trenerem ale wszystkich odkaża nawet oskarżył lekarkę klubową ze ona weszła na bosko żeby pomoc piłkarzowi to jest chore ,zawsze mówi  winna sedziów rywali że grali 19 letni futbol  co za pajac .

 

 

 

 

 

 

© PREMIER LEAGUE NASZA PASJA PL .
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci