Menu

PREMIER LEAGUE NASZA PASJA PL .

sport

łysol zwariowal czyli mundial 48 drużyn

angel22233

JS110504739_gianniinfantinosportlarge_transZgEkZX3M936N5BQK4Va8RWtT0gK_6EfZT336f62EI5U

 

 

Kiedy Gianni Infantino  obiecywał w kampanii wyborczej na  prezydenta Fifa że zwiększy udział drużyn na mundialu bardzo mnie to śmieszyło gdyż sądziłem że to jest jak w prawdziwej polityce im bardziej opowiesz ludziom bajeczkę wyborczą to  tym więcej ludzi będzie cie popierać .

 

Pierwszym pomysłem łysego Infantino było że na mundialu grało 40 drużyn na mundialu ale ostatno doszły słuchy że Szwajcar chce jeszcze bardziej unicestwić mundial czyli że by na mundialu grało aż 48 drużyn .

 

założenie tego  pomysłu były takie że 16 reprezentacji jest rozstawionych i gra w grupę reszta czyli 32 zespoły graja w fazie pucharowej ,16 odpada po 1 meczu i 16 awansuje dalej.  

 

Szwajcar chce żeby baraże były włączone już do meczów mundialu 2026 roku co jest bez sensu  chce przywrócić format taki jak był w pierwszych edycjach mundialowych turniejów ,ale jest jedna różnica wtedy nie grało na mundialu 48 zespołów jak chce tego Infantino .

 

 

 

MOJE PRZEMYŚLENIA 

 

JS97757504_gianniinfantinosportlarge_transmgrTA3CPQ7avlDJfM1wI8N2a4WoONUx6_ebkL5NaAUg

 

 Infantino wymyślił   że ma być 16 grup po 3 zespoły z czego po dwie awansują do kolejnej fazy turnieju .  Szwajcar przekonuje że taka nowa formula Mundialu podniesie poziom tego Turnieju , ale prawda jest inna gdyż to obniży prestiż tego wspaniałego turnieju ,

Wyobraźmy sobie że w 1 grupie grają np Argentyna ,Polska i Wyspy Owcze przecież będzie wiadomo że z grupy wyjdą Polacy i Argentyńczycy a wyniki coś oko tego Polacy i piłkarze z ameryki południowej będą blisko dwucyfrowi. . Ponadto nie sadze żeby kibice byli takimi meczami zainteresowali na mundialu to ludzie oczekują oglądać wielkie Hity piłkarskie.

Infantino chce wziąść przykład z niedawnego euro 2016 gdzie też powiększono ilość drużyn.Ale w tamtym wypadku to obniżyło jakości tamtego turnieju bo zagrały tam bardzo ciekawe zespoły np. Węgry czy Albania gdzie ci piłkarze graja w ligach europejskich .

 

Pytanie z jakich krajów by dostali dodatkowe miejsce na mundial bo obawiam się ze większość zespołów mogą to być reprezentacje z Azji ,czy z Afryki . Obawiam si to jest to próba zjednania sobie głosów  na wybory 2019 na prezydenta FIFA niż dbanie o poziom sportowy mundialu.

 

Chociaż Gianni  przekonuje nas że kluby zyskają na tym mimo że nie będą grac za duzo gdyż piłkarze którzy graja w tych klubach staną się bardziej rozpoznawani w krajach trzw.3 trzeci świat .

 

Dla piłkarzy to będzie zabójcze gdyż nie będą mieli wystarczająco czasu żeby się  zresetować przed nowym sezonem,  i to sie przełoży na kontuzje piłkarzy gdyż będą bardzo przemęczeni tyle meczami w sezonie.  Trzeba też dodać że będzie trzebiło mocno napocić żeby dostosować najważniejsze rozgrywki w europie do mundialu i ich eliminacji .

 

Kolejnym problemem takiego mundialu było by kto by się podjął  takiego turnieju gdzie wystąpią 48 drużyn ? gdyż to już by nie było szans żeby dla krajów które są biedne np  jak afryka .Jedynym krajem który już dziś mogli by przyjąć takie reprezentacje mogła być Anglia gdyż jeżeli chodzi o stadiony to większości ich stadionów  są przystosowane do wymagań Fifa .

 

 Pierwszą osobą który skrytykował ten szalony pomysł jest najlepszy trener na świecie czyli Pep Giardiola w mocnych słowach skrytykował pomysł Infantino mówiąc wprost że piłkarze zostaną dojechani do resztek sił . Czekam aż kolejne osoby wypowiedzą sie negatywnie o szalonym pomyśle Fifa 

 

Moim skromnym zdaniem Infantino przestrzelił ten pomysł w sprawie powiększenia i zmienienia reguł mundialu może dlatego że starcił wszystkie włosy ?

 

Mam nadzieje że 9-10 stycznia 2017 roku leśne dziadki z Fifa odrzucą ten projekt i formuła rozgrywania  mundialu będzie taka sama jak w ostatnich latach. ,32 zespoły to jest wystarczająca ilość reprezentacji ,jak ktoś nie potrafi przejść w eliminacjach do mundialu to jest proste jest za slaby na występy na Mundialu tyle w tym temacie .

 

© PREMIER LEAGUE NASZA PASJA PL .
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci