Menu

PREMIER LEAGUE NASZA PASJA PL .

sport

Gabriel Jesus nowa gwiazda futbolu

angel22233

14803441974595838230_1000x669

 

 

Czas przemyśleć opisać swoje przemyślenia nad wschodzącą nową gwiazdą  światowego futbolu czyli 19 letniego Gabriela Jezusa .Wstyd mi powiedzieć ale pora pierwszy o nim usłyszałem podczas wakacyjnego szału transferowego kiedy o niego biły się wielkie firmy np .Barcelona ,Juventus czyli Real Madryt.

 

 

 

Wtedy ku uciesze mojego serducha zadzwonił  Do Gabriela trener manchesteru city czyli wielki Pep Glaudiola i przekonał Brazylijczyka zęby przeniósł się do na Etihad i oficjalnie przeniesie się do Obywateli w styczniu 2017 roku za 32 milionów 

 

 GABRIEL W REPREZENTACJI 

Nasz brylant zadebiutował dał eis poznać na mistrzostwach świata do lat 20 gdzie Brazylijczycy doszli aż do finału gdzie musieli uznać wyższość Serbów gdyż ulegli oni 1:2 po dogrywce. Chociaż Gabriel  Jezus nie zaszalał w statystykach bramkowych to  mówiło sie że zachwile ten talent bedzie szałął kadrze kanarków.

 

Przełomowym rokiem dla Gabriela był rok 2016  najpierw poprowadził on razem z Neymarem po pierwsze złoto olimpijskie złoto historii brazylijskiego futbolu .  gdzie w 6 meczach strzelił 3 bramki i do tego miał także 3 asysty i był 3 stzrelecem w rio swojej reprezentacji .

36E16F98000005783724111imagea34_1470342155274

 

Gabriel otworzył się w Rio 2016 dopiero w ostatnim meczu grupowym kiedy to reprezentacja zwiodła po dwóch pierwszych meczach bardzo rozczarowała . wtedy wszyscy myslieli że znów mogą się skompromitować wreście co u nich zaskoczyło najpierw rozjechali Duńczyków 0:4 a bardzo ważna bramkę strzeli Gabriel Jezus podwyższając 2:0. Następne dwie bramki strzelił w półfinałowym meczu z Hondurasem  w przeciągu 10 minut i po pierwszej połowie było wiadomo kto zagra finale. Mimo że w finale z Niemcami nie zagrał wysmietego meczu i został zmieniony to i tak został bohaterem Brazylii.

 

POWOŁANIE DO PIERWSZEJ REPREZENTACJI 

Pierwsze powołanie dostał na 1 września 2016 gdzie reprezentacja brazyli zagrała na wyjeździe z Ekwadorem i od razu został wielkim Bohaterem tamtego wieczoru gdyż tamtego wieczoru miał udział przy wszystkich bramkach tamtego spotkania.Najpierw wywalczył karnego gdzie potem bramkę zamienił Neymar a potem dwie bramki strzelił pomiędzy 86 a 90 minuta po prostu genialny występ tego młodego zawodnika.

 

w następnych meczach nie zwolnił tępa a za to reprezentacja brazyli zmieniła swój styl gry i do tego nie straciła jeszcze  punktów do mundialu u Putina 2018 od kiedy trenerem został Tite.

 

Powinien zostać bardzo ważnym zawodnikiem na mundialu w 2018 roku.

 

nn

 Po tych statystykach widać jak będzie się tak rozwijać to za kilka lat może przejąc  stać sie z jednym najlepszych piłkarzy na świecie ,może przejąc pałeczkę po Messim czy po tym płaczku Ronaldo .

 

Ale wracając Jeszce do reprezentacji Brazylii  to z adnej z wielkich ostatnich lat gwiazd kadry brazyli nie maił takich statystyk na początku  w kadrze , ani Neymar ani Ronaldihno czy tym bardziej Ronaldo.

 

 

KLUB 

Gabriel swoją karierę w pierwszym zespole Palmerilas rozpoczął 1 stycznia 2015 gdzie trafił z zespołi do lat 17.Brazylczyk w sezonie Olimpijskim był bardzo eksperotowany jak  reprezentacji jak w klubie . 

 

W sezonie 2016 roku w Copa Libertadores młody Brazylijczyk w tych rozgrywkach strzelił  4 bramki w 5 meczach zanim dodpali z tego pucharu .

 

copa

 

 

 

 

 

 

 

 

SERIA A BRASILIANO 

jezus

 

Jeżeli chodzi o ligę Brazylijska to Jezus w lidze brazylskiej zdobył 13 bramek i dzięki głównie niemu Palmeriras zdobył mistrzostwo brazyli . może zespól Gabriela nie grał futbolu  pięknego dla oka ale za to grał futbol bardzo skuteczny .Było też widać że pod koniec sezonu w klubie 19 latkowi brakuje już baterii żeby angażować się w grę tak jak w środku sezonu ,bardzo mocno mu dały w kość igrzyska olimpijskie i do tego występy  w kwalifikacjach mundialu 2018. 

 

brazylia

 

 

 

GABRIEL JEZUS W CITY.

 

3AEDE0D2000005783989950imagea38_1480604879514

 

Mimo że Gabriel Jezus przechodzi do city już jako wielka nadzieja do city  to trzeba dać musie zoptymalizować i do tego mu zrozumieć system city ,co do tej pory chyba nie wszyscy piłkarze z etihad rozumieją , Musi przejść cały etap przygotować do sezonu . Moim zdaniem Brazylijczyk pokarze na co go stać dopiero w sezonie 2017/20018,jeżeli nie pójdzie droga Ronaldinho czy Robinho którzy zamiast ciężko trenować to chodzili na dyskoteki żeby podrywać laseczki to może stać się najlepszym piłkarzem na świecie wspomnicie moje słowa.

© PREMIER LEAGUE NASZA PASJA PL .
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci